TRAP Show Fun Run 2.8 Juniors 2019
YEARS
9, 10, 11 (BOYS)
1 Scott Price,
Llandovery (17.10)
2 Rhys Williams, Lampeter (17.49)
3 Jayden Evans, Ammanford (18.50)
4 Owen Williams, Gwynfe (21.47)
YEARS
9, 10, 11(GIRLS)
1 Phoebe Davis, Llanfynydd (19.14)
2 Clara James, Betws (20.30)
3 Elinor Goss, Salem (32.23)
=4 Bethan Jones, Penygroes
(32.52)
=4 Kirsty Davies, Penygroes ( 32.52)
6 Shannon Gravelle, Rock
(48.29)
YEARS 7 & 8 (BOYS)
1 Iwan Thomas, Burry Port (16.59)
2 Ifan Bowen, Caerfyrddin
(17.29)
3 Charlie Price, Llandovery (18.53 )
4 Gethin Rhys Morgan,
Penybanc (19.13)
=5 Gwion Jones Evans, Llansadwrn
(22.58) =5
Oscar O'Sullivan, Gelli Aur (22.58)
7 Caio James, G-C-G (40.19)
8 Gwion Page, Betws (42.45)
YEARS 7 & 8 (GIRLS)
1 Rhiannon Lewis, Pantllyn (21.58)
2 Ella Davis, Llanfynydd (24.51)
3 Delyn Walters,
Betws (26.03)
4 Amber Davies, Llandovery (31.46)
5 Seren Williams, Gwynfe (32.42)
YEARS 5 & 6 (BOYS)
1
Gwilym Jac Jones, Brechfa (17.38)
2 Llew Ifan Thomas, Brynaman
(22.04)
3
Jac Lloyd, Bonllwyn (22.12)
4 Jac Lewis, Ammanford
(24.52)
5 Owain Page, Betws (25.16)
6 James Bentley, Glanaman
(26.15)
7 Aron Davies, Ffairfach ( 26.20)
8 Emyr Macrae Jones,
Bethlehem (26.41)
9
Noah Evans, Ffairfach (28.24)
10 Scott Morgan, Cwmifor (30.16)
11Sion Revitt, Llandeilo (33.19)
12 Dafydd Griffiths, Trap (37.10)
13 Iolo Jones, G-C-G (38.25)
14 Tomos Rhys, Betws (52.59)
YEAR 5 & 6 (GIRLS)
1 Martha Morgan
Llandeilo (22.29)
2 Seren O'Sullivan, Gelli Aur
(26.23)
3 Carys Mason, Gwynfe (28.45)
4 Poppy Jones, Birds Hill (29.23)
5
Megan Morris, Talley (29.42)
6 Olivia Tozer, Llandyfan (31.30)
7
Sioned Davies, Capel Isaac (32.50)
8 Rhiannedd Davies, Heol Ddu (36.38)
9
Ruby Jones, Llandeilo (52.29)
10 Riley Moriarty, Aberlash (66mins+)
BOYS UP TO YEAR 4
1
Dewi Williams, Gwynfe (19.19)
2 Gwilym Rhys Jones, Brechfa (20.14)
3
William Jones, Llandybie (20.29)
4 Frank Speak, Cwmifor (21.48)
5
Harri Jones, Trap (24.40)
6 Xander Davies, Llandeilo (25.24)
7
Sion Hopkins, Llandeilo (28.25)
8 Joseph Rhys Davies, Llandeilo (29.09)
9
Iestyn Brazier, Heol Ddu (30.22)
10 Jac Price, Llandyfan (30.25)
10 Owain Speak
(30.45)
12 Gryff Morris, Talley (31.25)
=13 Louis Gravelle Hay, Heol Ddu
(31.33) =13 William Tozer, Llandyfan (31.33)
14 Harri Evans, Ffairfach (32.32)
15 Dafydd Gomer, Trap (33.31)
16 Gareth Jones, Llandybie ( 33.44)
17 Harri Lloyd, Bonllwyn (34.13)
18 Tyler Morgan, Betws (34.24)
18 Owain Macrae, Bethlehem (35.40)
20 Twm Gruffudd, Llandyfan
(37.32)
21 Iolo Griffiths, Trap (39.28)
22 Cayden Sizmur, Capel Isaac (40.23)
23 Adam Etheridge, Cross Hands (42.52)
24 Joseff Lemon, Ammanford
(43.09)
=25 Tal Gomer, Trap (44.47)
=25 James Henderson, Bethlehem (44.47)
27 Oli Evans, Llandyfan (48.29)
28 Trystan Rees. Gwynfe (50.34)
29 Gruff Rhys, Betws (58.07)
30 Dylan Sizmur, Capel Isaac (65.13)
31 Jac Rees, Gwynfe (66 mins +)
32 Harri Jac Thomas, Caerdydd (66 mins
+) 33 Guto Horan, Caerdydd (66 mins
+)
GIRLS
UP TO YEAR 4
1 Sara
Harries, Llandeilo (27.01)
2 Poppy Gos, Salem (28.40)
3 Seren
Bowen, Caerfyrddin (28.46)
4 Anwen Macrae, Bethlehem (32.07)
5 Ellen
Williams, Llandyfan (32.43)
6 Lowri Johnson, Capel Isaac (34.09)
7 Nyla
Davies, Llandeilo (36.33)
8 Erin Davies, Nantycaws (38.56)
9 Erin
Revitt. Llandeilo (38.58)
10 Becca Mason, Gwynfe (40.23)
11 Heledd
Davies, Heol Ddu (41.06)
=12 Jeannie, Gravelle Hay, Heol Ddu (41.10)
=12 Harriet
Tozer, Llandyfan (41.24)
13 Efa Cousins, Garnant (43.15)
14 Beca
Gomer Trap, (43.59)
15 Esyllt Jones, Trap (47.59)
16 Lili
Morgan, Betws (49.24)
17 Molly Dewaine, Llandeilo (49.48)
18 Lleucu
Horan, Bala (51.00)
19 Marged Horan, Bala (51.25)
20 Bronwen
Jenkins, Glanaman (52.59)
21 Orla O'Sullivan, Gelli Aur (60.17)
22 Mali
Lemon, Ammanford (66 mins +)
23 Lois Harries, Llandeilo (66 mins +)
24 Ali
Speak, Cwmifor (66 mins +)
=25 Gwenno Rees Gwynfe (66
mins +)
=25 Lowri
Francis, Gwynfe (66 mins +)
SCHOOL
TEAMS
Primary :
1 Ysgol Gymraeg Rhydaman (
Jac Lloyd, Owain Page, Llew Ifan Thomas)
Secondary:
1 Ysgol Bro Dinefwr A (Scott
Price, Charlie Price, Phoebe Davies)
PRIZE FOR SCHOOL WITH MOST TEAMS:
shared between Ysgol Ffairfach,
Llandeilo CP & Ysgol Bro Dinefwr.
These Results are from the Time Sheets of the Time Recorders.